Голуби Пабло Пікассо

15 лютого 2016
Oxana Stepova
Мистецтво супроводжує людство ще з колиски, воно – частина його матеріального буття і духовного життя. Тому кожній людині притаманні божественне і земне, матеріальне і духовне.

Нещодавно я спілкувалася з одним відомим українським митцем, принаймні так він себе презентує. На моє питання, як вплинула на його творчість АТО він відповів, що вище всього цього і, взагалі, "за мир в усьому світі". Слухаючи його, я пригадала, як з волонтерами проїжджала повз руїни Донецького аеропорту, коли там в завалах лежали наші хлопці. А хіба вони були не за мир? І вдягнуті хто в що, багато одягу із секонд-хенду передали, там були всьому раді. Справжні ж митці таке не носять, а тільки закордонні бренди або українських дизайнерів, за великі "бабки2. На те вони і митці. Та наші хлопці вже пройшли крізь небо, і там вони вже святі заступники України. Там наш безсмертний легіон!

А таке ставлення деяких діячів мистецтва, м’яко кажучи, викликає великий подив. Як тут не пригадати геніального іспанського художника, скульптора всіх часів і народів Пабло Пікассо. Художник ніколи не був поза зоною доступу людських страждань та розпачу, прикриваючись сьогодні вже дешевою фразою, що "мистецтво тільки заради мистецтва". Великий митець любив і дуже цінував життя, його різноманітні барви та відтінки, його неймовірний колорит: усмішку, лагідність, добре слово, тишу, мир, спокій, кохання. Але є і руйнівні сили. Вони калічать життя, спотворюють усмішку, лагідність, вбивають любов. Який митець залишиться осторонь такого? Тільки розділяючи біль і страждання людства та у протиборстві зі злом митець стає Митцем перед Богом і людьми. Так з'явилася "Герніка"…
 
Придивіться уважно і побачите нашу нещасну Україну, яка кричить болем своїм до всього світу.

Хіба би Пікассо відбувся як художник, особистість, якби він відсторонився (сьогодні кажуть "відморозився") від жахів війни. Залишився б лише ремісником. Якби Пабло жив сьогодні, то неодмінно розділив би наш український біль. Бо коли він побачив картини Катерини Білокур в Луврі, він замріявся: "Де ж то ростуть такі дивовижно гарні квіти? Де ж то така земля, така художниця, така жінка? Мабуть Творець водив її рукою…".

Він намагався рятувати світ своїм теплом, своїм щирим гарячим серцем. Він ліпив голубів миру (яких любив з дитинства, навіть брав до школи) не з глини, а з великої любові до всього людства. Ці голуби з його майстерні "розлетілися" по всій землі. Так Пабло Пікассо намагався захищати і рятувати світ, який дав йому життя, і який він так любив. Одна моя знайома тримала одного з голубів в своїх руках, за її словами, вона відчула подих прекрасного.

А що сучасні українські митці роблять для порятунку України, байдуже, чи вони актори, письменники, дизайнери, художники, співаки? Чи всі вони щирі, чи просто піаряться, щоб їх не забули на другий день.

Пригадалася пісня британського гурту Eurythmics – I saved The World Today. Їхнє прагнення, хоча б в пісні врятувати світ для добра вже саме по собі викликає повагу. Це прагнення змушує тих, хто ще серйозно не замислювався над долею Батьківщини та світу загалом, бо таких людей в Україні, на превеликий жаль, ще багато, все ж таки пройнятися болем української нації, відчути себе її частиною та кожного дня робити свій внесок в ЖИТТЯ України.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше