Годинник на Головпоштамті Києва

11 серпня 2017
Linda


Впізнаєте? 

На фото зверху – зворотній бік пристрою, що зараз прикрашає вхід до Головпоштамту м. Києва (вул. Хрещатик, 22). Сконструйовано його таким чином, що він показує час у 60 регіонах планети! Слюсарі Володимир Крупица та Семен Семенюк використали для цього механізм телеграфного апарату СТА-М-67.
 
Попередник сучасного апарату мав інші стрілки – вони були схожі на блискавки Юпітера і мали зигзагоподібні покажчики. Говорили, що зіткнення стрілок може розсердити бога неба. Нещасний випадок, коли обвалились колони біля головного входу, стався 2 серпня 1989 року. Стрілки тоді якраз розмістились одна на одній – о 16.20. Саме в цій частині годинника було пошкоджено циферблат, а скло тріснуло.


На годиннику були позначені різні міста, багато з яких – з Радянського Союзу. Розташовувались вони за рухом Сонця зі Сходу на Захід. Після відновлення годинника на циферблаті з'явились інші міста.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com