Гайда до Єгипту: що варто знати про країну античних богів i фараонів

Продовжуючи тему подорожей, а заодно й нашу нову рубрику, де ви вже можете ознайомитись  із колоритною Італією, пропоную прочитати про Єгипет. 

Він є однією з найдавніших цивілізацій у світі. Багатий історією та культурою, тут є багато видатних місць. Чого тільки варті єгипетські піраміди!

1. Найбільше арабське населення у світі

Єгипет налічує найбільшу кількість арабського населення у світі. Ця антична нація є третьою по густині населення в Африці після Нігерії та Ефіопії. Крім того, прийняття арабської мови в Єгипті відбулося саме через арабів. У результаті арабська мова є офіційною мовою давньої країни.

 

2. Близько 90% єгиптян сповідують іслам

Приблизно 90% єгиптян є мусульманами (переважно сунітами), 9%  — копти та 1%  іншими християнами.
З єгиптян мусульманської віри 90%  суніти, а решта є мусульманами шиїту та ахмаді. Іслам став державною релігією Єгипту в 1980 році. А почав приживатися в Єгипті ще в 639 році.

3. Фараон Пепі II панував найдовше в історії 

Фараон Пепі II (2246-2152 р.н.) правив найдовше в історії  94 роки. Зверніть увагу, що він став королем Єгипту, коли йому було всього 6 років. Також Пепі II був останнім правителем старого королівства перед Першим проміжним періодом. Йому було понад 100 років, коли він помер.

Однак тривале царювання не принесли користі королівству, оскільки багато можновладців набрали силу і більше не були лояльними до Пепі II. Існували зовнішні та внутрішні проблеми, які послабили його уряд. Його діти, які правили недовго, не змогли впоратися з політичною та економічною кризами.

4. Схоже, що на створення єгипетських пірамід вплинули сонячні промені.

Піраміди закінчуються полірованим відбивним білим вапняком. Це дає їм блискучий вигляд здалеку.

Крім того, вважається, що єгипетські піраміди ознаменували появу першої землі, яка з'явилася на початку часів. Ця земля є пагорбом, який зветься Бен-Беном. Більше того, вважають, що похилі сторони дозволяють померлому фараону піднятися на небо і жити вічно.

5. Приблизно 99% єгипетського населення проживає на 5,5% території.

Сумарна площа Єгипту  це розмір Центральної Америки, що вдвічі перевищує розмір Іспанії. У Єгипті панує засуха і, як наслідок, населення осідає навколо долини Нілу та Дельти. Це пов'язано з тим, що навколо річки Ніл існує рілля сільськогосподарських угідь. Оскільки в Єгипті важко знайти гідні умови для життя, люди не мають іншого вибору, як виходити зі становища, яке мають.

6. Давні єгиптяни були першими людьми, в яких існувало 365 днів на рік, поділені на 12 місяців

 Вони також винайшли годинники. Отже, мали сонячний календар, який складався з трьох сезонів по 120 днів кожні та 5 епогоменальних днів (день в календарі, який перебуває за межами звичайного місяця прим. ред.). Кожний сезон єгиптяни розділили на 4 місяці, місяць  на 30 днів. Релігія в Єгипті зіграла важливу роль у винаході календаря і годинника.

7. Ніл  найдовша річка в світі

Річка Ніл, яка проходить через Єгипет, є найдовшою в світі, протяжність 4,135 миль (6,670 км). Вона протікає через Східну Африку. Головним джерелом Нілу є озеро Вікторія в Східній Африці.
Цікаво, що лише 22% Нілу дійсно проходить через Єгипет. Є дві основні гілки, які проходять по країні: Білий Ніл і Блакитний Ніл. Вони зустрічаються в Хартумі, столиці Судану.
Ніл також служить для перевезення.

 8. Слово "фараон" слугувало спочатку прізвиськом

Слово "фараон" було прізвиськом для єгипетського короля. Воно в перекладі означає "чудовий дім", бо кожен вважав, що людське тіло царя було домом для бога.
Єгипетських царів древні єгиптяни не називали Фараонами. Це слово вперше було використано офіційно для звернення до правителя у листі, адресованому Аменхотепу IV 1353-1336 рр. до н.е. У листі до нього звернулися: "Фараон, життя, процвітання і здоров'я".
Останній фараон, що народився в Єгипті, був Нектанебо II 360-343 в 30-ій Династії.

9. Існував міф про те, що Титанік перевозив муміфіковану єгипетську жрицю

Існує легенда, що "Титанік" затонув через те, що перевозив на своєму борті муміфіковану єгипетську жрицю. Хоча історія про муміфіковану єгипетську принцесу, ймовірно, є лише легендою, все одно викликала бурхливі обговорення.
В обліку зазначено, що зазначеною принцеса була Амен-Ра. Згідно до історії, єгипетський саркофаг, у якому вона була похована, і став причиною катастрофи "Титаніка".
Однак є свідчення того, що гріб Амун знаходиться в Британському музеї. 

10. Перша система письма в Єгипті була ієрогліфи, яких налічувалося понад 700 

Ними користувалися ще в 3 300 році до н. е. Це була формальна система письма у Стародавньому Єгипті.

Ієрогліфи мають 1000 різних символів, що містять графіку логотипів, алфавіти та силабічні елементи. Тоді люди, як правило, писали ієрогліфи на дереві та папірусі. Ці записи, найімовірніше, несуть релігійний характер. Ієрогліфи буквально означають священне різьблення в Греції.
Останній записаний ієрогліфічний текст датується 394 н.е.

11. Революція

Через Єипетську революцію в 2011 році близько 800 людей загинуло, ця подія завершилися драматичною відставкою президента Хосні Мубарака.
Місцеві жителі називають 25 січня революцією: група молодих людей зробила цю подію міжнародною. Вони хотіли виступити проти посадової жорстокості, яка зросла за останні роки уряду президента Мубарака.
Учасники акції протесту були чітко налаштовані у своїй вимозі завершити режим Мубарака, який існував майже 30 років. Туніська революція почалася, будучи натхненною саме єгипетською революцією.

 12. Муміфікація, як вважають, гарантує, що душа вічно житиме в загробному світі

Зберігаючи трупи, древні єгиптяни вірили, що душі муміфікованих будуть блукати вічно в загробному світі. Муміфікація була різною, залежно від соціального класу померлого.
Священик здійснював муміфікаційні обряди, використовуючи амулети в бандажі. На амулетах були написані формули виживання, що померлому знадобилися б в загробному житті. Формули допомагали боротися померлим з лихом на шляху до Землі мертвих.
Процес муміфікації включав в себе видалення органів тіла з обережністю, а потім розміщення їх у герметичних канопічних банках.

Зображення - pinterest.com

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хантер-малювака: як собака отримав за свої картини 5000$
Ласкаво просимо в Інтернет, де ви можете дізнатися, що навіть собаки краще малюють, ніж ви. Сьогодні ми розповімо вам про Хантера, собаку породи МІБ-іну, який створює абстрактні картини і вже має тисячі шанувальників в соціальних мережах.
Читати більше