Ніколи знову: 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення

8 травня 2018
Редакція

Друга світова війна - одна з трагічних сторінок в історії українського народу. Україна втратила п'яту частину населення: близько 3 млн осіб на фронтах і 5,5 млн - у зоні окупації. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах.

ukr.media

Понад 10 млн жителів України залишились без даху над головою і жили в непристосованих приміщеннях та землянках. Було зруйновано і спалено 714 міст й селищ, понад 28тис. сіл, 800 тис. людей втратив Київ, майже по 200 тис. - Одеса і Харків, 100 тис. – Рівне.
Промисловість і с/г перебували в стані повної розрухи. Було знищено 16 150 підприємств, 27 910 колгоспів, 872 радгоспи, 2 300 МТС.
На примусові роботи до Німеччини було вивезено 2,4 млн осіб. В Україні було організовано понад 230 таборів, де загинуло 1 366 тис. військовополонених. За опір окупантами разом усіма жителями було спалено близько 230 сіл.


З України вивозили все, що можна було забрати: устаткування заводів і фабрик, яке не вдалося вчасно евакуювати, сировину і матеріали, худобу, продукти. В ешелони вантажили полтавський чорнозем, викопали й забрали до Німеччини понад 1 млн фруктових дерев. З музеїв вивезли понад 40 тис. найцінніших творів мистецтва, історичних реліквій. Тільки прямі збитки, заподіяні німецько-фашистськими загарбниками народному господарству України, становили 285 млрд крб. 

Восьмого травня для наших земляків воєнні дії не припинилися, а продовжувалися приблизно до 2 вересня 1945 року, коли на борту американського лінкора “Міссурі” було підписано Акт капітуляції Японії - сторони, що підписали акт: Японія, СРСР, США, Китай, Велика Британія, Франція, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Нідерланди. Від радянської сторони виступив Кузьма Дерев’янко.
 

http://na-skryzhalyah.blogspot.com

Гасло пам’ятних заходів до Дня пам'яті – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». З 2014 року символом цього визначного дня, стала квітка маку, зображення якої є алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – слід від кулі.
 

sjcam-ukraine.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуємось до весни: як вибрати пені борд
Весна вже зовсім близько. Що означає, що прийшов час подбати про розваги на свіжому повітрі. Це сприятиме гарному настрою та зміцнюватиме здоров’я. Одним з найкращих помічників в активному дозвіллі може стати яскравий пені борд.
Читати більше