Дівчина, яка малює суперкари. Нові теми і техніки дизайнерки Юлії Семич  

27 червня 2018
Маша Пилипчук

Знайомтеся: художниця Юлія Семич з Луцька. Малює з 16-річного віку. Її роботами - а це портрети та пейзажі - жваво цікавляться замовники з України та Європи.

Зараз їй 21 рік. Кілька днів тому стала бакалавром з спеціальності "графічний дизайн" Луцького державного політехнічного університету. Саме цими днями, коли дівчина отримувала диплом, відбулася її перша персональна виставка  "Характер швидкості" в Галереї мистецтв ВО НСХУ. 

Блискучі глянцеві поверхні сучасних авто і ретромобілів, яскраві хромовані деталі, які грають відблисками ламп, викликають бажання доторкнутися, побачити своє відображення у металевому дзеркалі. Придивляєшся пильніше... І розумієш: це не фото, а картина! Вражаюче! Юлія Семич досліджує можливості фотореалізму і власні сили у цьому жанрі

Фотореалізм (назву дав художник Луї Мейзель в 1968 році) – це напрямок у живопису, який виник в кінці 1960 – на початку 1970-х років в США, згодом поширився і на комп’ютерну графіку. Художник-фотореаліст в кінцевому результаті прагне до того, аби створене ним зображення не можна було відрізнити від фотографії.  Головною вимогою фотореалізму є те, аби зміни і рух були заморожені в часі і скрупульозно передані художником.

Для 21-річної художниці фотореалізм став цікавою вправою по напрацювання техніки живопису. Вона розповіла: «Вперше я побачила малюнок автомобіля, коли шукала визначення фотореалізму в інтернеті. Живопис американської художниці Келлі Шеріл був настільки реалістичний, що спочатку я відмовлялась вірити, що це не фотографія цифрової якості. Я була вражена, тому того ж дня купила полотно і вирішила повторити. Спробувала передати форму, характер, колір та бліки через свій малюнок. Перша картина була доволі вдалою. На моїй сторінці в Instagram вона зацікавила не лише моїх фоловерів, а й інших людей з України і з-за кордону. Після цього я продовжила малювати, і вийшла цілісна серія».

Юлія випробовувала різні матеріали і техніки: є кілька зображень олійними фарбами на полотні, а також яскраві рисунки на тонованому папері, виконані пастелями, олівцями і маркерами. Особливістю усіх її робіт є майстерна передача гладкої поверхні корпусу авто, його хромованих деталей з відблисками при певному освітленні. Юлію захоплюють такі завдання-виклики: у своїх попередніх роботах вона вправлялася у зображенні поверхні води. 

Чому ж саме автомобілі? «Відповідь очевидна. Кожне авто розроблене певним дизайнером, має свою форму, стиль, колір, розмір, в нього вкладено душу і багато зусиль. Малювання автомобіля нагадує роботу над портретом своєю індивідуальністю. Моє завдання як митця – відтворити форму до найдрібніших деталей. Я отримую нереальне задоволення від передачі відблисків та рефлексів навколишнього середовища», – розповіла авторка виставки.

Картини виконані художницею статично, але за блискучою і гладкою поверхнею авто відчувається потужність тисяч кінських сил. Найбільше надихають молоду художницю футуристичні моделі відомих брендів, суперкари й раритетні авто. Під час роботи над картинами Юлія вивчила головні бренди сучасного автомобілебудування, а на жартівливе питання про майбутній вибір моделі власного реального автомобіля відповіла, що це буде чорний Мерседес.

То як же вона це робить? А ось так!!!


 

Про відкриття виставки Юлії Семич  "Характер швидкості" повідомили "Волинські Новини"

Про подію на сайті Галереї мистецтв 

Маша Пилипчук

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Неймовірні фото тварин, які вміють посміхатися
Часто для того, аби розвіяти смуток, потрібна лише посмішка. Проте посміхатися вміємо не лише ми. Про що це я? Нумо разом переглядати вдало спіймані кадри, коли тварини дарують світові свої посмішки!
Читати більше