Дівчина, яка малює суперкари. Нові теми і техніки дизайнерки Юлії Семич  

27 червня 2018
Маша Пилипчук

Знайомтеся: художниця Юлія Семич з Луцька. Малює з 16-річного віку. Її роботами - а це портрети та пейзажі - жваво цікавляться замовники з України та Європи.

Зараз їй 21 рік. Кілька днів тому стала бакалавром з спеціальності "графічний дизайн" Луцького державного політехнічного університету. Саме цими днями, коли дівчина отримувала диплом, відбулася її перша персональна виставка  "Характер швидкості" в Галереї мистецтв ВО НСХУ. 

Блискучі глянцеві поверхні сучасних авто і ретромобілів, яскраві хромовані деталі, які грають відблисками ламп, викликають бажання доторкнутися, побачити своє відображення у металевому дзеркалі. Придивляєшся пильніше... І розумієш: це не фото, а картина! Вражаюче! Юлія Семич досліджує можливості фотореалізму і власні сили у цьому жанрі

Фотореалізм (назву дав художник Луї Мейзель в 1968 році) – це напрямок у живопису, який виник в кінці 1960 – на початку 1970-х років в США, згодом поширився і на комп’ютерну графіку. Художник-фотореаліст в кінцевому результаті прагне до того, аби створене ним зображення не можна було відрізнити від фотографії.  Головною вимогою фотореалізму є те, аби зміни і рух були заморожені в часі і скрупульозно передані художником.

Для 21-річної художниці фотореалізм став цікавою вправою по напрацювання техніки живопису. Вона розповіла: «Вперше я побачила малюнок автомобіля, коли шукала визначення фотореалізму в інтернеті. Живопис американської художниці Келлі Шеріл був настільки реалістичний, що спочатку я відмовлялась вірити, що це не фотографія цифрової якості. Я була вражена, тому того ж дня купила полотно і вирішила повторити. Спробувала передати форму, характер, колір та бліки через свій малюнок. Перша картина була доволі вдалою. На моїй сторінці в Instagram вона зацікавила не лише моїх фоловерів, а й інших людей з України і з-за кордону. Після цього я продовжила малювати, і вийшла цілісна серія».

Юлія випробовувала різні матеріали і техніки: є кілька зображень олійними фарбами на полотні, а також яскраві рисунки на тонованому папері, виконані пастелями, олівцями і маркерами. Особливістю усіх її робіт є майстерна передача гладкої поверхні корпусу авто, його хромованих деталей з відблисками при певному освітленні. Юлію захоплюють такі завдання-виклики: у своїх попередніх роботах вона вправлялася у зображенні поверхні води. 

Чому ж саме автомобілі? «Відповідь очевидна. Кожне авто розроблене певним дизайнером, має свою форму, стиль, колір, розмір, в нього вкладено душу і багато зусиль. Малювання автомобіля нагадує роботу над портретом своєю індивідуальністю. Моє завдання як митця – відтворити форму до найдрібніших деталей. Я отримую нереальне задоволення від передачі відблисків та рефлексів навколишнього середовища», – розповіла авторка виставки.

Картини виконані художницею статично, але за блискучою і гладкою поверхнею авто відчувається потужність тисяч кінських сил. Найбільше надихають молоду художницю футуристичні моделі відомих брендів, суперкари й раритетні авто. Під час роботи над картинами Юлія вивчила головні бренди сучасного автомобілебудування, а на жартівливе питання про майбутній вибір моделі власного реального автомобіля відповіла, що це буде чорний Мерседес.

То як же вона це робить? А ось так!!!


 

Про відкриття виставки Юлії Семич  "Характер швидкості" повідомили "Волинські Новини"

Про подію на сайті Галереї мистецтв 

Маша Пилипчук

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хантер-малювака: як собака отримав за свої картини 5000$
Ласкаво просимо в Інтернет, де ви можете дізнатися, що навіть собаки краще малюють, ніж ви. Сьогодні ми розповімо вам про Хантера, собаку породи МІБ-іну, який створює абстрактні картини і вже має тисячі шанувальників в соціальних мережах.
Читати більше