Депутати пропонують внести зміни в систему оподаткування для підприємців

9 березня 2018
Редакція
У парламенті днями був зареєстрований законопроект №8089, суть якого полягає у внесенні змін до системи оподаткування українських підприємців. Його автори - депутати БПП Андрій Шинькович і Геннадій Чекіта, а серед норм - повне скасування третьої групи для тих платників податків, які вибирають для себе спрощену систему оподаткування.

ain.ua

Зараз в Україні діє спрощена система оподаткування - це спеціальний податковий режим, розрахований на малих підприємців. Його основна перевага - сплата єдиного податку замість окремих податків і зборів, спрощена бухгалтерія і звітність. Залежно від обороту в ній передбачені 4 групи: 1,2,3 групи доступні для ФОП, 4 - тільки для сільгосп-підприємств. 3-тя група - дуже популярна серед українських IT-підприємців та фрілансерів, з поточною ставкою єдиного податку - 5%.

Скасування 3 групи спрощеної системи - одна з норм, яку пропонують депутати. Також, пропонується внести зміни в умови 2 групи. За словами авторів проекту, її часто використовують великі мережі магазинів, щоб уникати сплати податків. А 3 група, за словами авторів проекту, часто використовується, щоб оптимізувати виплату зарплат: мова йде про випадки, коли фактично наймані співробітники укладають з роботодавцем договір як ФОП, що дозволяє економити на податках із зарплати.

"Наприклад, в 2017 році, щоб виплатити працівнику зарплату розміром 10 000 грн ("на руки"), якщо він ФОП, підприємство має перерахувати до бюджету та фондів соцстрахування 1267 грн (13%), а для найманого працівника - 4150 грн (41,5%)", - йдеться в пояснювальній записці.
Тому суб'єктам, які займаються оптовою торгівлею, пропонують заборонити 1 і 2 групи; для 2 групи - обмежити види діяльності підприємцям, які займаються:
 
  • виробництвом товарів, роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках;
  • діяльністю в сфері ресторанного господарства в приміщенні площею до 20 кв м або з використанням засобів пересувної торгівлі;
  • виконанням робіт / наданням послуг (в т.ч. побутових);
  • роздрібною торгівлею дистанційним методом (сюди, судячи з усього, потрапляють інтернет-магазини).
2 групу пропонують заборонити для компаній, які торгують складною електронікою, ліками, ювеліркою, товарами високого цінового сегмента і т.д.
А 3 групу пропонують повністю скасувати - ФОП, які працюють за цією схемою, пропонують переходити на 2 групу, якщо вони відповідають умовам.
Ще одне нововведення проекту: зниження основної ставки ПДВ з 20% до 16% - щоби бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку. Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з тіні.
Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Андрій Котов: "Додому тягне завжди... Немає нічого кращого за вечірній Львів"
Львів'янин Андрій Котов — у минулому колишній курсант Суворовського училища, армієць першої бригади оперативного призначення Нацгвардії "Барс", студент Львівського державного університету безпеки життєдіяльності — поділився своїм досвідом заробітчанства в Чехії та розповів, у якій країні бачить своє майбутнє.
Читати більше