ЧИСЛО 7 В СЛОВ'ЯНСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ

13 листопада 2015
Ꙗсьноокъ
7 - одне з чисел, яке найбільш часто зустрічається в слов'янській культурі та традиції, символ удачі. Міфологія розповідає нам про Сім Богів дв.руського пантеону, про Сім небес, про Бога Симаргла (Сима, Семиярила). Отже, Сім - поняття досконалості, тому князь Володимир, можливо, і включив Бога Симаргла в пантеон верховних Божеств поряд з Перуном, Дажбогом, Мокошею та іншими. Існує кілька гіпотез походження імені Бога Симаргла (Семаргла) і його тлумачення. Одна з них пов'язує ім'я Семаргла з "Семиглавом" (Семиголовим). 

Є й таке припущення: Зображення Сема (Семаргла) на дв.руському браслеті пов'язане з календарем, що позначав порядок чергування місяців протягом року. (На браслетах зі скарбу, Тверь, зображені танці на честь Симаргла-Переплута і присвячена йому сцена жертвопринесення: дівчина у довгій візерунчастій сорочці з розпущеним волоссям підносить кубок зображенню крилатого пса). 

М.Є. Соколов підкреслює, що слово Симаргл - складне і складається з 2 -х частин: Сима, Сема і Рьгла, Ергла. У другій половині слова Симаргла - Ірьгла , Ірьгле, він бачить Ярила. Таким чином, Симаргл - те ж, що і Ярило, Семиярило. Можна припустити, що Ярило тому і носив назву Семиярило, що він зображувався з 7-ма головами. Сам Ярило під ім'ям Симаргл є космічним Богом, що втілює в собі всі сили природи. На думку деяких дослідників, Семиярило - це літописний Симаргл (від Сім і Яр - це дослівно "Семипристрасний"). Назва балто-слов’янського Бога Руєвита, тотожна нашому Семиярилу. Як писав Саксон Граматик, на острові Руяні було три храми, один з яких присвячувався Руєвиту-Семиярилу. Тут був і ідол цього божества з сімома обличчями, під одним шоломом, на поясі ж висіло сім мечів. Сім облич бога означало сім літніх місяців, коли найбільше проявляється родюча сила сонця.

На Русі багато таємничих обрядів пов'язується з числом 7, наприклад, зола з семи печей, вода з 7 криниць має лікувальну властивість; на морі-океані стоїть груша, на тій груші 700 Дубців, 700 сучків. 

Сім, часто використовувалось в міфології. Воно складається з суми 3 і 4 - основних параметрів (ознак), званих "досконалими", "божественними". По поглядам давніх, число 7 представляє єднання Творця з творінням. Сила і міць числа 7 виявляється і в міфопоетичній традиції слов'ян, згадаймо наші змови "За сімома замками, сімома дверима, сімома ключами". Існують і прикмети: зав'язати сім'ю вузлами, зібрати сім вугільців з семи печей...

7 - число людське - (сім отворів в людській голові), сім віків, сім чеснот, чуттєве вираження загального порядку (сім кольорів веселки). 

7 основних нот - до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.

Сім видимих ​​із Землі небесних тіл у Сонячній системі: Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн.

Сім сестер - одна з назв зоряного скупчення Плеяди (вони ж Волосині).

Число 7 - Одне з ряду священних чисел. Це число воістину всюдисуще, корінне серед чисел передвічних. Воно символізує таємницю а також вчення і знання, як шлях дослідження невідомого і невидимого. В традиціях Давньої Русі число 7 застосовувалося в чаклунстві і заклинаннях.

7 - Число, що позначає майже завжди позитивні моменти життя людей, вважалося символом святості у багатьох народів. 7 складається з двох досконалих чисел 3 і 4 і тому 7 - це не тільки сакральне число, але й символ розуму. Сім - це містична природа людини: 7 = 3 ( розум, душа, дух) + 4 (світ). Сім дверей людини: два ока, два вуха, дві ніздрі і рот. Крім того, сім - число Всесвіту, макрокосму, означає повноту і сукупність.

Сім ключів світорозуміння - Символізують собою сім точок зору на кожну річ. Сьомий ключ світорозуміння відкриває саму сутність речей. І кожен духовний імпульс, що дається людству, має сім спектрів свого прояву: сім таємничих Кумар, Духів з Венери, творять сім просвітницьких шкіл і шляхів, сім релігій.

Сімка присутня: у семи зірках Великої Ведмедиці (іноді їх вважають "непорушними", оскільки їх видно круглий рік в північній півкулі), в семи зірках кожного по-справжньому згуртованого сузір'я. Бо справді число сім, що зображує три першооснови світу, відображені в четверичному законі динаміки, є число, керуюче життям Космосу. Три вищих принципи панують над чотирма нижчими і володіють їх елементами.

Число сім - це досконалість, впевненість, безпека, спокій, достаток, відновлення цілісності світу, синтез а також невинність і число Великої Матері. Сім космічних ер, сім небес, основних планет і відповідних їм металів, світових сфер, променів Сонця (сьомий промінь Сонця - це шлях, по якому людина переходить з цього світу в наступний). Сім віків людини, стовпів мудрості, кольорів веселки, нот, октав, чудес світу, сім категорій абсолютної оцінки.

У наузній магії, на нитці для замовляння, вяжуть сім вузлів, сім разів повторюються заклинання. Крім того, у казках зустрічаються семимильні чоботи, сім богатирів, сім дружин Синьої бороди, вовк і семеро козенят, сім братиків хлопчика-мізинчика, сім богатирів і мертва царівна, сім горошин в стрючку і так далі.

Число сім з давніх язичницьких часів вважалося чародійним, чарівним, що має особливий, таємничий зміст, особливу, таємничу силу, тому його і любили вживати. Про містичну, чарівну силу числа сім уже давно забули, але в мові залишився слід від цих старих вірувань і уявлень. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Leonid Leonid 31 травня 2014
prikolno
Кримінальне право на Січі. Смертна кара
Козацьке право було дійсно суворим. Поблажливо ставлячись до минулого осіб, які записувалися в козаки, запорожці жорстоко карали за порушення своїх порядків. Навіть крдіжка могла завершитися для злочинця стратою...
Читати більше