"Чому я не втомлююся жити": огляд книги Ярослава Мельника

19 червня 2018
Ліля Колісник

Стільки вітаїзму у назві, стільки неврозу на сторінках...
Хто такий автор, та де межа його реальності і з'ява вигадки? 
Чи вартують маси читати геніальних письменників, якщо перші не втямлять глибини, анулюючи культурну вартість, у той час, коли останні того не пробачать?
Може, ми теж чиєсь недописане творіння?
Чи думали ви коли-небудь про те, що б було, якби людство отримало змогу жити довше, ніж показує статистика? Скажімо, років 500. Адже було б так зручно: кому ж хочеться втрачати те, що любиш, те, що здобував роками важкої праці (?).


А як вам перспектива отримувати нові тіла, залишаючи власні як біоматеріал? 
Де ж закінчується гуманність і починається людина? 
Мельник ставить запитання, але й наштовхує на відповіді, кидає виклик свідомості. Його міркування не залишають присмаку недоговореного.
"Чому я не втомлююсь жити" - книга про смуток і стому, про виборювання життя у самого себе. Про людину розумну, яка своїми діями здатна ламати вщент або творити немислиме. Тому Ярослав Мельник однозначно став одним із улюблених письменників, увійшов у когорту особливих, які, власне, формують мій читацький світогляд. 

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше