Чергова "газова перемога" Путіна...

20 березня 2018
Василь Федорів
Комерсант пише з цифрами і фактами про те, що не існує навіть теоретичної можливості для Газпрому уникнути укладення транзитного договору з Україною з цілком об'єктивної причини: навіть якщо "Потоки", котрі все будуються – Турецький і Північний потік-2 – будуть введені в дію вчасно, то приймальна інфраструктура самої Европи не встигне за ними з відривом мінімум у рік. Вже тому в Газпрому просто немає шансів не укладати новий договір з Україною після 1 січня 2020 року. Виходить, що всі нинішні грізні рухи і крики на публіку – просто цирк і комедія "Тримайте мене семеро".
Цікаво, що в сценарії "Комерсанта" "Турецький потік" позначається двома нитками (тобто початкові параметри в чотири труби взагалі не враховуються, а отже, за замовчуванням виникає питання про сенс сирійської авантюри Путіна), але транзитну трубу з Туреччини в Европу все одно не вдасться ввести в експлуатацію до 2020 року, оскільки фізично не існує магістрального газопроводу на цьому напрямі, термін його будівництва - мінімум півтора року, а балканські країни ще навіть не приступали до видачі дозволів на нього. Отже й Турецький потік ніяк не може бути залучений у процесі відмови від українського транзиту.
Фактично це все означає, що дві війни, які веде Путін, не досягли своєї мети і взагалі нездатні їх досягти: відмовитися від українського транзиту можливостей немає, доведеться домовлятися, причому на гранично тяжких умовах. Або втрачати частку на европейському ринку.
 
Тобто, навіть з позицій імперіаліста, Путін зробив два критичні прорахунки, втягнувши країну в дві війни з недосяжними у термінах і цілях завданнями. Тисячі людей вже загинули і продовжуватимуть гинути далі, але ці смерті й руйнування не пояснити навіть шкурницькими інтересами дружків російського президента – вся політика виглядає провалом на провалі.
Можна нескінченно розповідати російському бидлу про те, що "Нам потрібна вся Україна" або "Ми виступаємо за цілісність Сирії", але і свої власні інтереси ці люди нездатні ані прорахувати, ані захистити. Про інтереси країни і народу можна в такому разі взагалі змовчати – їх не було, і бути не могло. Але навіть якщо й були – при такому безглуздому механізмі ухвалення рішень (стратегічних, між іншим, рішень) сенсу з цього все одно нуль.

Росія є Абсолютним Злом, яке треба знищити.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

30 хвилин в день, які повністю змінять ваше життя
Нам постійно бракує часу. Робота, справи — за ними та втомою не встигаєш займатися тим, чим хотілося б. А життя втікає. Далі в статті розповімо про надлегкий спосіб, який допоможе встигати все.
Читати більше
Ви будете в захваті від цієї різдвяної випічки з марципанами
Сьогодні спробуємо приготувати разом щось дуже смачне, а саме німецький штолен. Цією випічкою можете потішити рідних у холодний вечір або ж одразу запам'ятати рецепт собі до свят.
Читати більше