Багатство і розум — синоніми

21 травня 2018
Kelsey Keff

Програміст, філантроп, підприємець, інвестор - що може об'єднувати людей з цими званнями? Усе дуже просто - мільярди доларів. На них рівняються, їм заздрять, їх ставлять у приклад. Люди, які здатні придбати собі абсолютно все і навіть більше. Та чи важливо лише вміти витрачати гроші на матеріальне? До вашої уваги п'ятірка найбагатших людей світу 2018 року за версією американського фінансового журналу Forbs.

Варто зазначити, що першим у світі доларовим мільярдером вважається американський підприємець та благодійник Джон Девісон Рокфеллер (1916). Джон був засновником компанії "Стандарт Ойл", яка займалась переробкою, транспортуванням та продажем нафти. Відомий як меценат: за своє життя пожертвував близько 500 мільйонів доларів на освітні, медичні та культурні проекти. Джон Рокфеллер був нафтовим магнатом — на початку контролював 56 % акціонерного капіталу країни і зосередив у своїх руках керівні посади в 112 найбільших промислових, транспортних, страхових та фінансових компаніях країни. Від них залежав добробут мільйонів людей. 

ceo

Переходимо до 2018 року.

Перший у нашому списку Джеффрі Безос - засновник інтернет-магазину "Amazon.com". У 2014 році Безос купив за $250 млн готівки компанію The Washington Post Co., яка володіє газетою та іншим бізнесом. Проте, що не менш важливо, Джеффрі також відомий своєю філантропією, адже пожертвував 33 мільйони доларів TheDream US - стипендійному фонду для незареєстрованих та неповнолітніх іммігрантів, привезених до Сполучених Штатів. Станом на 9 січня 2018 року капітал Джеффрі оцінюється в $105 млрд.

«Мене дуже часто запитують, які зміни відбудуться в найближче десятиліття. Це дуже цікаве питання, але дуже звичайне. Мене майже ніколи не питають, що у найближчі 10 років залишиться незмінним. І я запевняю вас: друге питання насправді набагато важливіше, оскільки вибудувати бізнес-стратегію можна лише навколо того, що стабільне в часі… Ми в роздрібній торгівлі знаємо, що споживачі хочуть низьких цін, і я знаю, що за найближче десятиліття тут нічого не зміниться. Споживачі хочуть швидку доставку та широкий вибір. Неможливо уявити собі майбутнє, у якому через 10 років споживач прийде і скаже: «Джефф, мені дуже подобається Amazon, але мені б хотілося, щоб ціни були трохи вище» або «Я люблю Amazon, але ви б краще доставляли товари трохи повільніше». Неможливо таке уявити. Так що ми вкладаємо свою енергію і зусилля, знаючи, що це продовжить приносити користь нашим споживачам і через 10 років. Коли у вас є щось, що буде працювати і в довгостроковій перспективі, можна дозволити собі вкласти у це багато енергії».

peoples

Вільям Генрі Гейтс III - підприємець, засновник корпорації "Майкрософт". Співавтор книги "Дорога в майбутнє"(1995), де він висловив своє бачення розвитку інформаційних технологій. Друга книжка «Бізнес зі швидкістю думки», яка вийшла в 1999 році, представляла можливі вирішення бізнес-завдань за допомогою інформаційних технологій. Разом з дружиною він заснував Фонд Білла і Мелінди Гейтс, кошти якого йдуть на підтримку охорони здоров’я, освіти. Станом на 10 березня 2018, Гейтсове багатство оцінюється в 92,2 мільярда доларів.

"Один з моїх найяскравіших спогадів про Гарвард стосується січня 1975 року, коли я зателефонував з гуртожитку Кур'єр-Гауз в компанію в місті Альбукерк, яка почала робити перші в світі комп'ютери. Я запропонував їм купити наше програмне забезпечення. І переживав, що вони зрозуміють, що я усього лише студент з гуртожитку та кинуть слухавку. Натомість вони сказали: "Ми не зовсім готові. Заїдь до нас через місяць!". Це було гарним знаком, бо насправді ми ще не зовсім написали програму. З того моменту я працював удень і вночі над цим додатковим проектом, який ознаменував кінець навчання в коледжі та початок видатного шляху разом з Microsoft".

http://img2.ntv

Воррен Баффетт - американський підприємець, інвестор, філантроп. Баффет — засновник холдингової компанії Беркшир Хазавей (Berkshire Hathaway), у якій він є найбільшим акціонером й виконавчим директором. Воррен Баффетт, розповідаючи історію свого життя, згадує перший бізнес-досвід з продажем Coca-Cola. Тоді він купив упаковку за 25 центів і продав всі шість пляшок по п'ять центів. Правда, посмішку викликає інше: в 11 років вони з сестрою купили три акції Cities Service Preferred за 37 доларів, а продали за 40, хоча через тиждень акції торгувалися по 200.

 У 2010 році він віддав близько половини свого багатомільярдного стану (37 мільярдів доларів) відомим благодійним фондам. Велика частина грошей перейшла фонду під начальством Білла і Мелінди Гейтс, головна мета якого - поліпшення систем охорони здоров'я та освіти, подолання голоду в бідних країнах, боротьба з поширеними хворобами (туберкульоз, ВІЛ / СНІД, малярія). Його статок на 2018 року оцінюється у 100,1 млрд доларів.

"Усім необережним інвесторам слід вивчити рядок з пісні Боббі Бера. Вона в повній мірі пояснює, що може статися в майбутньому з вашими здобутками: «Я ніколи не вирушав в ліжко з некрасивою жінкою, проте я прокидався з декількома»".

Амансіо Ортега Гаона - підприємець  і екс-президент бізнес-групи Inditex, що володіє текстильними брендами Zara, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull and Bear, Zara Home, Stradivarius і Uterque; компанії належить 5000 магазинів в 77 країнах світу. У 2009 році Міністерство закордонних справ і співробітництва нагородило Амансіо Ортега Орденом Ізабелли Католички (за громадянську активність). Навіть зараз, коли ім'я Ортеги стоїть на перших рядках Forbes, він продовжує стверджувати, що та відносна анонімність, яку йому вдається підтримувати всі ці роки, важливіша за статки. Він знає, що його фотографії так чи інакше просочуються в пресу, і журналісти полюють за інформацією про нього, проте він дотримується двох основних правил поведінки: не виставляти себе напоказ і не відвідувати громадські заходи. На 2018 рік його статок налічує приблизно 70 мільярдів доларів.

"Ви повинні з'явитися в газетах три рази: коли ви народилися, коли ви одружитеся, і коли ви вмираєте».

І завершує цю прекрасну п'ятірку Марк Цукерберґ - американський програміст та підприємець, розробник і засновник соціальної мережі Facebook. Наймолодший у світі мільярдер. Зірковий час Марка настав у 2007 році, коли Microsoft оцінив проект в $ 15 млрд, придбавши 1,6% акцій компанії за $ 240 млн. У 2008 році програміст відкрив міжнародну штаб-квартиру компанії в Дубліні, а в 2009 році публічно заявив про перший прибуток. З цього моменту соцмережа Facebook відкрила коди платформи для всіх охочих створювати для проекту нові додатки, завдяки чому на сайт сьогодні щодня завантажується близько 140 нових таких.

У 2015 році Facebook став другим за відвідуваністю сайтом в світі, а Марк Цукерберґ - наймолодшим доларовим мільярдером з офіційною зарплатою в 1 долар. Програміст завоював титули найвпливовішої людини на планеті і надуспішного бізнесмена до 40 років.

"Найголовніше в бізнесі - сконцентруватися на створенні чогось важливого. Я просто працював над тим, чим би мені хотілося самому користуватися".

cdn.promdevelop

*зображення - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com