50 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОВИНЕН ВМІТИ РОБИТИ КОЖЕН

11 березня 2019
Кирило Кр.

Самодостатність і вміння подбати про себе  ключ до здорового і цікавого життя. Ну, а щоб бути самодостатньою людиною, вам потрібно освоїти базовий набір навичок, який більш-менш перетворить вас на майстра на всі руки. На відміну від того, що вам розповідали в школі, майстер на всі руки, навіть якщо не все, що він вміє робити, він робить відмінно, куди більш пристосований до життя, ніж майстер, який відмінно вміє робити щось одне.

Звичайно, це далеко не повний список, але ми глибоко переконані, що ці 50 речей в сучасному світі повинен уміти робити абсолютно кожен. Отже, ви повинні знати, як ...

1. Розпалювати вогонь на природі. Якщо ви вирушили в похід, то які б теплі намети і смачні консерви ви із собою не взяли, рано чи пізно вам знадобиться те, що дає вогонь,  тепло і світло. Так що перед подорожжю заздалегідь підготуйте все, що потрібно для того, аби розпалити багаття.

2. Працювати з комп'ютером. Основні комп'ютерні знання в сучасному світі важливі, як ніколи. Навіть якщо ви займаєтеся переважно фізичною працею, великі шанси на те, що рано чи пізно комп'ютер вам все-таки знадобиться. Тому, якщо ви не вмієте працювати з комп'ютерами, краще запишіться на хороші курси комп'ютерної грамотності.

3. Ефективно шукати інформацію в інтернеті за допомогою пошукових систем. Зараз недарма кажуть, що Google знає все. Знати щось, він знає, але потрібно вміти його про це питати. У будь-якій пошуковій системі, включаючи Google, є певні правила складання пошукових запитів, знання яких допоможуть вам набагато швидше знайти те, що вам треба, особливо, якщо ви знаєте, на якому сайті цю інформацію потрібно шукати.

4. Робити штучне дихання і непрямий масаж серця. Одного разу допомога може знадобитися вашій дружині, чоловікові, синові або дочці, а швидка допомога може і не встигнути вчасно. Ці знання одного разу можуть врятувати чиєсь життя.

5. Керувати машиною з ручною коробкою передач. Звичайно, ви можете відмахнутися від цього пункту, сказавши, що зараз скрізь коробки-автомат і вам це не потрібно, але одного разу ви захочете взяти машину напрокат в чужій країні, і зрозумієте, що нікуди не можете на ній виїхати. Та й  різні ситуації бувають. Так що знайдіть неподалік школу водіння і заповніть цей недолік знань. Це вам в будь-якому випадку не завадить.

6. Вміти готувати хоча б щось просте. Якщо ви не можете хоча б підсмажити яєчню і зварити макарони, у мене для вас погані новини: вам потрібно терміново бігти за кулінарною книгою або пошукати цікаві уроки готування в YouTube, їх там вистачає. Інакше варто вам залишитися на самоті, і ви не виживете, навіть якщо у вас буде повно продуктів.

7. Розповідати історію, що захопить увагу вашої аудиторії. Якщо ви не можете завоювати увагу вашої аудиторії, ви з таким же успіхом можете зовсім не відкривати рот. Курси ораторського мистецтва, причому хороші курси  ось що вам потрібно, навіть якщо вважаєте, що вам ніколи не доведеться виступати перед великою аудиторією. Адже ви цілком можете і помилятися, хіба не так?

8. Відбитися від нападників на вулиці або вміти уникати подібних ситуацій. Звичайно, ви переможете і в першому, і в другому випадку, однак другий менш надійний. Так що постарайтеся знайти в своєму розкладі місце для курсів самооборони. Вам зовсім не обов'язково ставати майстром бойових мистецтв, але ви просто зобов'язані вміти постояти за себе.

9. Повідомляти погані вісті. Комусь це все одно доведеться робити, і цим «кимось» цілком можете виявитися ви. Тут вам можуть стати в нагоді ті ж навички, що і у виступі перед аудиторією, так що це другий аргумент на користь курсів ораторського мистецтва.

10. Замінити колесо в машині. Більша частина шин накачана повітрям під тиском, і внаслідок цього вони рано чи пізно можуть тріснути. Звісно, ви можете викликати евакуатор або машину з сервісу, але це коштує грошей, і часом чималих. А ось заміна колеса на запасне своїми силами обійдеться вам лише в трохи витраченого часу.

11. Правильно поводитися на співбесіді. Перш за все зберігайте спокій, адже тремтячі руки і напад паніки точно не принесуть вам жадану вакансію. Відповідайте впевнено, чітко і по суті. А якщо ви все ще сумніваєтеся у своїх силах, пошукайте в інтернеті поради людей, які успішно змінили кілька місць роботи. Звичайно, всі люди різні, але більшість порад загального характеру підійде і вам.

12. Управляти своїм часом. Якщо ви не навчитеся цьому, велика частина вашого часу буде витрачена даремно. Звісно, іноді розслабитися і поваляти дурня може бути приємно, але не весь же час. Визначте ті малокорисні речі і звички, на які йде велика частина вашого часу і позбудьтеся від них.

13. Швидко читати і розуміти прочитане. У всіх нас бувають ситуації, коли нам потрібно засвоїти інформацію, що міститься в цьому тексті, і це потрібно зробити ще п'ять хвилин тому. Навички швидкочитання аж ніяк не вроджені, а набуті, і освоїти їх може майже кожен.

14. Запам'ятовувати імена. Чи подобається вам, коли хтось намагається привернути вашу увагу словами «агов, ти?» Ось і іншим людям теж не подобається. Запам'ятайте імена і прізвища людей, з якими ви спілкуєтеся на постійній основі, а якщо не можете запам'ятати,  запишіть, і освіжайте вашу пам'ять кожен раз, коли знаєте, що доведеться з ними говорити.

15. Упаковувати речі для переїзду. Переїзд завжди виявляється важчим, ніж ви думаєте, але його можна значно полегшити, якщо заздалегідь все добре зібрати, закріпити і упакувати. Це простіше, ніж вам здається.

16. Подорожувати без нічого. Не тягніть за собою важезні валізи, беріть тільки найнеобхідніше. Це простіше, розумніше, і навіть дешевше, якщо згадати, скільки зараз коштує провезення багажу. Подумайте, що з того, що ви зазвичай берете із собою, можна купити або орендувати замість того, щоб брати із собою.

17. Спілкуватися з поліцією. Знайте свої права і знайте, коли і в якій формі вимагати їхнього дотримання. Краще не доводити справу до потрапляння в ізолятор тимчасового утримання або в'язницю  вам там не сподобається.

18. Розповідати, як кудись доїхати. Ніхто не любить їздити колами по розпливчастим указівкам, так що вам варто навчитися пояснювати, як доїхати в ту чи іншу точку міста, чітко і недвозначно.

19. Надавати першу медичну допомогу. Для того, щоб вміти правильно накласти пов'язку на рану або шину на перелом, не потрібно бути ні лікарем, ні генієм, потрібно просто знайти час на те, щоб перечитати підручник з надання першої медичної допомоги або сходити на курси. Ці знання не зашкодять ні вам, ні оточуючим, а ось їхня відсутність  може.

20. Плавати. Сімдесят один відсоток поверхні Землі покрито водою. І тому навчитися плавати може бути дуже і дуже хорошою ідеєю. Якщо поблизу від вас немає річки, озера чи моря, згодиться і хороший басейн.

21. Паркуватися паралельно бордюру. Уміння це робити є частиною більшості іспитів з водіння, але вже через кілька років багато людей зовсім забувають, як це робити. Відновіть цю навичку: вона вам ще знадобиться.

22. Не перевищувати вашу норму в плані алкоголю. Заздалегідь визначте для себе, скільки ви збираєтеся випити за вечір, і не перевищуйте цю норму, незважаючи ні на які вмовляння. Пам'ятайте, смартфони і мобільний інтернет зараз дешеві, і у вас завжди є шанс стати «зіркою» YouTube.

23. Вибирати хороші продукти. Навчіться відрізняти хороші, якісні фрукти і овочі, від тих, які і на смак не дуже, і для здоров'я не особливо корисні. Крім того, звертайте увагу на склад готових продуктів на полицях. Більше натуральних компонентів і поменше барвників і консервантів.

24. Користуватись молотком, сокирою і пилкою. Повірте, всі ці інструменти потрібні далеко не тільки для теслярів. Кожній людині варто вміти поводитися з основними ручними інструментами, адже, в кінці-кінців, не будете ж ви викликати фахівця кожен раз, коли вам потрібно буде повісити щойно куплену картину?

25. Складати сімейний бюджет. Постійно жити невідповідно до своїх достатків і витрачати більше ніж у вас є  вірний шлях до боргової ями. Щоб уникнути цього, навчіться складати найпростіший сімейний бюджет: це не так складно, як вам здається, і є безліч програм, які допомагають вести сімейну бухгалтерію.

26. Говорити, як мінімум, на двох світових мовах. Якщо ви знаєте англійську, це, звичайно, добре, але на ній говорять лише близько чверті населення Землі. Було б непогано знати хоч якусь іншу мову, хіба не так? Іспанська, китайська, німецька ... вибрати є з чого!

27. Уміти правильно присідати, відтискатися і качати прес. Це далеко не так просто, як ви думаєте. Якщо ви будете робити ці прості вправи неправильно, то ви лише даремно витратите свій час (а то й що-небудь собі пошкодите).

28. Робити компліменти. Якомога частіше практикуйтеся в цьому мистецтві. Красивий і доречний комплімент  це один з найбільших дарів, який ви можете вручити будь-кому, і вам не буде потрібно за нього будь-яких нагород.

29. Вести переговори. Повірте, це варто того, щоб почитати відповідну літературу і походити на курси, адже, як правило, куди більш вигідний контракт або ціна всього лише на відстані двох-трьох потрібних питань.

30. Уважно слухати інших людей. Чим більше ви будете слухати і чим менше говорити під час цього, тим більше ви дізнаєтеся і тим менше інформації пройде повз ваших вух.

31. Розбиратися в основах географії. Якщо ви насилу уявляєте, що і де розташоване за межами вашого рідного міста чи країни, багато людей вважатимуть (і, можливо, навіть обґрунтовано), що ваші знання в інших галузях настільки ж уривчасті і фрагментарні.

32. Фарбувати стіни і паркани. Коли ви наймаєте когось пофарбувати стіни вашої кімнати, врахуйте, що вартість фарби складає всього відсотків 10 від того, що ви йому заплатите. Але якщо вам просто потрібно пофарбувати вашу кімнату без особливих вишукувань, навіщо вам платити комусь вдев'ятеро більше?

33. Робити короткі, інформативні доповіді. Намагайтеся заздалегідь обміркувати те, що ви будете говорити якщо, наприклад, на наступному робочому нараді ваш начальник запитає у вас, чим ви займалися останній місяць. Говоріть чітко, ясно і по суті, не перекручуйте вашу мову вигуками на кшталт «нууу» і «ееее». Вони там зовсім недоречні.

34. Посміхатися в камеру. Ви, напевно, бачили фотографії людей, що виглядають так, ніби вони тільки що з'їли пару лимонів без цукру? Ну так от ... не будьте такою людиною!

35. Фліртувати, не виглядаючи при цьому безглуздо. Є тонка, але відчутна лінія між успішним фліртом і повною катастрофою. У флірті дуже важливе почуття міри. Якщо ви будете намагатися занадто сильно, ви програєте. Якщо ви будете намагатися недостатньо сильно, ви програєте. Але в будь-якому випадку пам'ятайте про те, що в більшості випадків чітке «ні»  це дійсно «ні».

36. Робити корисні замітки. Нотатки повинні бути написані чітким, великим і розбірливим почерком, інакше вони не принесуть користі, а без них теж не можна.

37. Бути хорошим гостем і поважати господарів. Одним словом, не вести себе в гостях, як свиня, і шанобливо ставитися до будинку, який вас прихистив. Інакше вам доведеться жити в готелях навіть тоді, коли там, куди ви приїхали, у вас є друзі.

38. Справляти гарне перше враження. Недарма людству вже дуже давно відомі слова, приписувані безлічі мудреців, аж до самого Аристотеля: «Хороший початок  половина успіху».

39. Користуватись картою і компасом. GPS  це, звичайно, добре, але якщо ви пропустите свій навігатор в річку посеред дикої природи, вам доведеться добиратися до людей за старомомодним способом, і краще заздалегідь потурбуватися необхідними знаннями.

40. Пришити відірвався ґудзик. Це набагато дешевше і швидше, ніж віддавати для цього одяг в ательє. Ні, серйозно, це справа п'яти хвилин!

41. Підключати побутову техніку, від IPTV-приставки до холодильника. Повірте, для цього не потрібно бути генієм, досить лише прочитати інструкцію. Якщо ви платите людям за те, що вони підключають кілька дротів в потрібні роз'єми, це свідчить лише про лінь.

42. Швидко набирати текст на клавіатурі. Навчившись сліпому десятипальцевому методу набору тексту, ви заощадите купу часу протягом свого життя і значно підвищите свою працездатність. Є безліч програм, здатних допомогти вам навчитися швидкому набору тексту в будь-якій розкладці, так що радимо вам вивчити всі їхні можливості і вибрати кращу.

43. Захищати особисту інформацію. «Крадіжка особистості» або особистих даних може здаватися навіть кумедною... поки ви не станете одним з постраждалих. Слідкуйте за своїми документами і не передавайте свої дані будь-кому. Особливо обережні будьте в інтернеті. Чи не розкидайтеся вашими особистими даними на сумнівних сайтах.

44. Хоча б мінімально захищати свій комп'ютер від шкідливих програм і зловмисників. Вам не потрібен для цього диплом магістра комп'ютерних наук. Просто прочитайте кілька статей із комп'ютерної безпеки, щоб зрозуміти важливість складних паролів, які чинять спротив підбору, а також використання файрволів й антивірусів. Повірте, заздалегідь убезпечивши свій комп'ютер, ви позбавите себе від безлічі неприємностей в майбутньому.

45. Визначати, коли вам брешуть. Люди постійно брешуть, і вони будуть брехати в тому числі і вам. Від цього нікуди не дітися, зате ви можете навчитися відрізняти істину від брехні. Як правило, мова тіла багато говорить про правдивість того, що вам розповідають, і є безліч книг, що дозволяють розпізнати найбільш явні ознаки брехні.

46. Чемно завершувати побачення, не роблячи далекосяжних обіцянок. Немає жодних виправдань людям, які роблять обіцянки, які вони навіть не збираються виконувати. До того ж вам і самим не захочеться приймати поспішні рішення відносно людини, яку ви навряд знаєте.

47. Відчищати плями з одягу. Від багатьох плям цілком можна позбутися домашніми засобами, заощадивши гроші на хімчистку або покупку нового одягу.

48. Підтримувати чистоту в будинку. Чистий, акуратний будинок є основою чистого, упорядкованого стилю життя. Для того, щоб пропилосмоктати квартиру і зробити вологе прибирання, не потрібно навіть ніяких особливих знань  лише трохи часу і бажання.

49. Знати, як правильно тримати немовлят. Так-так, це теж потрібно вміти, і якщо ви збираєтеся незабаром стати матір'ю або батьком, краще заздалегідь простудіювати відповідні матеріали.

50. Заводити машину з розрядженим акумулятором від зовнішнього джерела енергії. Повірте, це куди краще, ніж йти пішки до найближчої заправки, або платити за евакуатор.

Фото pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 трендів осіннього макіяжу, які варто спробувати
А ви помітили, що футуристичні тренди 2019 року базуються на популярних диско- та рок-образах 60—80-х? Пропонуємо придивитися до новинок осіннього мейкапу, що поєднали в собі крейзі-стайл зі скромністю, а епатажну гру барв і форм, підсвічених неймовірним блиском, — з натуральністю та мінімалізмом.
Читати більше
Цікаве про жінок
Мало хто з чоловіків може з впевненістю сказати, що знає все про жінок. Жінка завжди була музою, вона надихає на неймовірні подвиги та завжди залишається загадкою, яку чоловіки намагаються розгадати багато віків, каже.
Читати більше