20 важливих положень для щасливого життя

11 травня 2018
Редакція

Мусасі Міямото, також відомий як Бенносуке Міямото, був одним з найбільших японських фехтувальників XVII століття. Він чудово володів мечем і був досвідченим воїном, якому не було рівних. Йому належить рекордна кількість перемог в поєдинках - близько 60. Незадовго до смерті самурай написав книгу «Шлях йде поодинці», в якій описав свою життєву філософію. За своєю суттю - це конфуціанство і даосизм.

Незважаючи на те, що пройшло кілька століть, книга не тільки не втратила своєї актуальності, а навпаки - дає все більше відповідей на питання, які хвилюють кожного з нас.

Пропонуємо прочитати 20 найбільш важливих положень з книги, адаптованих до сучасного життя.

1. Навчіться приймати життя таким, яким воно є

Якщо ви будете занадто сильно турбуватися про далеке майбутнє, це тільки посіє занепокоєння і тривогу в вашій душі. Ви будете перебувати в постійному стресі. Для того, щоб зберігати душевну рівновагу, слід навчитися приймати життя, яким воно є. Кожен день - яким він є. Таким чином, ви зможете легко і безболісно протистояти всім життєвим негараздам.

2. Не женіться за задоволеннями з одержимістю голодного вовка

Приємні речі хороші тільки тоді, коли з'являються в нашому житті ненав'язливо і природно. Якщо ж ви постійно перебуваєте в пошуку, то втрачаєте здатність радіти щасливим моментам життя. В наші часи більшість задоволень - дрібні, короткочасні і все більш недосяжні. Навіть це повинно вас переконати в тому, що гнатися за ними - не має ніякого сенсу. Найкраще і приємне приходить в наше життя несподівано. І це можуть бути навіть зовсім незначні, на перший погляд, речі: спів птахів в саду або промінь сонця, що пробивається в кімнату через прочинені штори.

3. Не будьте імпульсивними

Дійсно, прислухатися до своїх інстинктів та інтуїції іноді буває досить непогано. Але все ж набагато краще - спокійно оцінити ситуацію, прорахувати всі можливі наслідки, і тільки тоді приймати рішення.

4. Припиніть зациклюватися на собі

Ми живемо в часи, коли люди присвячують години дорогоцінного часу свого життя на те, щоб зробити вдале селфі, яке збере купу «лайків». Ми всі в гонитві за якимось ідеалом, який розвідали в інтернеті. Навіщо вам це? Подумайте. Припиніть витрачати час на ці безглузді заняття, і відразу ж звільніть час для справжнього, що наповнить ваше життя і зробить щасливими.

5. Не дозволяйте ревнощам керувати вашим життям

Ревнощі в будь-якій формі викликають одержимість. А одержимість, в свою чергу, примушує вас думати упереджено і приймати помилкові рішення. Ні в якому разі не дозволяйте цим імпульсом керувати вашим життям!

6. Відучіть себе надто чогось хотіти

Будь-яка прив'язаність може привести, врешті-решт, до одержимості, що веде до руйнування, і досить швидко.

7. Перестаньте за чимось чи про щось жаліти

Як тільки ви одного разу зрозумієте і погодитеся з тим, що зроблене - вже не змінити, і що все в нашому житті чомусь відбувається (хоч спочатку розглянути це сенс буває дуже важко), ви перестанете шкодувати про зроблене. Жалість заважає нам помічати і використовувати нові шанси, які підкидає життя. Адже всі наші думки зайняті лише одним - пережовування минулого.

8. Не зациклюйтеся на переживаннях, коли ви втрачаєте з кимось контакт

Цей пункт схожий на попередній. У нашому житті доводиться розлучатися з людьми, буває, що і не раз. Пам'ятайте: все в нашому житті - тільки на краще. І ще одне: хоч би якою був біль - час лікує її дуже ефективно.

i.pinimg.com

9. Не порівнюйте себе ні з ким

Замість цього подумайте, чого вам вдалося досягти, хоч було дуже непросто це зробити. Або вважайте, що підкорили вершину, або продовжуйте працювати над собою.

10. Не дозволяйте пристрасті та інстинктам керувати вами

Людина - істота, яка живе серед різноманітних людських задоволень, але майстер-самурай радить шукати не одномоментні задоволення - саме вони є справжніми.

11. Будьте завжди відкритими

Зараз вкрай нерозумно - ховатися і тікати від можливостей, які, на ваш погляд, вам не потрібні. Будьте завжди відкриті для нового, і тоді подорож по життю стане набагато цікавішою і щасливішою.

12. Не будьте рабом свого оточення

Не зациклюйтеся на чомусь занадто сильно. Чи то людина, соціальний статус чи розкішний будинок. Життя - дуже швидкоплинне. Нерозумно надто прив'язуватися до чогось.

13. Не будьте ненаситними

Мусасі, як і його вчитель Будда, дотримувалися помірності. Їжа - це всього лише джерело енергії для підтримки життя. Не більше! Як тільки ви почнете ставитися до їжі, як джерела насолоди, ви почнете шукати і поглинати її зі справжньою одержимістю.

14. Будьте аскетичними в своїх потребах і потребах

Нічого в цьому світі (навіть ваше тіло) не вічне. Ви не зможете забрати з собою після життя навіть сірникової коробки. Чи не розумніше тоді не гнатися за речами, подібно ненажері, який ніяк не може наїстися?

i.pinimg.com

15. Не захоплюйтеся чимось тільки тому, що всі так роблять

Ви повинні вірити тільки в те, що має справжню цінність для вас. І це повинно відповідати вашим інтелектуальним і духовним запитам.

16. Будьте вдячні Богові, але не слід залежати від нього

«Бог допомагає тим, хто сам собі допомагає» - пам'ятаєте цей вислів? Бог - лише для того, щоб вказувати нам шлях і мотивувати, а в житті треба гребти самому - нічого не поробиш.

17. Не бійтеся смерті

Є ще один відомий самурайський путівник по життю під назвою «Хагакуре». Там говориться, що вступати в бій слід з бажанням загинути, і тільки тоді ви переможете. Говорячи простими словами, приймайте смерть як неминучість і істину, якої нікому в цьому світі не вдалося і не вдасться уникнути.

18.  Не витягайте свого меча, якщо для цього немає життєвої необхідністі

Вбивство слабких і беззахисних, а також напад - великий гріх.

19. Багатство - це не мета життя

Якби всі в світі були стурбовані тільки тим, як розбагатіти ще більше - наше суспільство просто перестало б існувати. Ніякі коштовності і гроші світу не варті вашої одержимості. Це просто нерозумно.

20. Захищайте свою честь

Ви - найперший друг собі, а ваша честь - це обладунки. Коли чиясь честь ставиться під сумнів, її захист відкриває в людині найпрекрасніші риси.

Інформацію почерпнули звідси.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як бабуся зі своїм онуком розважаються самі та веселять людей у цілому світі
У будь-якому віці є місце для креативу. Двадцятисемирічний Росс Сміт і його 93-річна бабуся Пауліна на відмінно це підтверджують. Маємо для вас багато фото, які неодмінно піднімуть настрій.
Читати більше