16 карт, які змінять ваш погляд на світ назавжди

2 лютого 2019
Bilshe

Вчені до цього дня не прийшли до єдиної думки, як найкоректніше відобразити рельєф кулястої планети на плоскому аркуші паперу. Це все одно, що намалювати карту на мандарині, зняти шкірку і спробувати розплющити її в прямокутник. Ясно, що області, близькі до “полюсів” доведеться сильно розтягнути.

Ми усі користуємося проекцією Герарда Меркатора, але вона має недолік: чим ближче острови і країни розташовані до полюсів, тим більше вони здаються.

Сайт який був створений, щоб ми краще уявили реальні співвідношення розмірів на карті, ти зможеш знайти на нашому телеграм-каналі. Долучайся)

Справжні розміри Гренландії

Спершу подивіться на Гренландію. Великий острів, чи не так? Майже як Південна Америка.

Але при переміщенні Гренландії на широту США видно, що вона зовсім не така велика. А при перенесенні на екватор і зовсім зрозуміло, що це просто острів, а не острів-гігант.

А ось що було б, якби Австралія знаходилась на широті Росії і Європи

Здається, що Австралія невеликого розміру. По-перше, вона близько до екватора, по-друге – вона віддалена від інших материків і її ні з чим порівняти. Але подивіться на ці карти.

Зверніть увагу, як змінилася форма Австралії при переміщенні на Північ. Це тому, що її частина розташувалася за Північним полярним кругом, тобто дуже близько до полюса, і сильно розтягнулася на проекції.

А ось США (без Аляски) порівняно з Австралією. Як з’ясувалося, вони майже однакові за розміром

Мексика, виявляється, досить велика країна

А ось справжній розмір найзагадковішого материка – Антарктиди

Як щодо істинного розміру Росії?

Росія – не лише найбільша країна, але і найпівнічніша. Саме тому на карті вона виглядає просто велетнем, який навіть більший, ніж багато континентів.

Але перенісши Росію на екватор, ми побачимо, що вона зменшилася в два-три рази.

А ось так поступово змінюються розміри Аляски при її переміщенні до екватора

Так виглядав би Китай, якби він був північною країною, як Канада

Індія в порівнянні з Росією і США зовсім не така мала, як здається

Якби Демократична Республіка Конго була в Європі, місця для інших країн там би майже не залишилося

Усі країни на Африканському континенті виглядають якимись маленькими. Це усе через те, що вони розташовані на екваторі. Подивіться, як Республіка Конго покрила майже половину США і велику частину Європи.

Найбільші країни Африки на широті Росії

Алжир, Демократична Республіка Конго, Судан, Лівія і Чад – досить великі країни, але зазвичай цього не видно через їх положення. А насправді, якщо “зліпити” разом ці п’ять країн, по площі вони будуть майже як Росія.

Розташуємо шість найбільших країн уздовж екватора. Тепер вони в рівних умовах
Долучайся до нашего телеграм-каналу.

Росія, звичайно, як і раніше величезна, але не такий супергігант, яким вона здається, знаходячись у своїх широтах. І ще тут прекрасно видно, наскільки велика Австралія.

Інші існуючі картографічні проекції, за допомогою яких вчені намагаються розв’язати проблему правдоподібного зображення рельєфу Землі:

Проекція Галла-Петерса

Проекція Вагнера

Проекція Гуда


Наш Telegram-канал  

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золото чи сталь? — 5 феноменальних книг "Книжкового Арсеналу"
Цікавих видань на цьогорічному "Книжковому Арсеналі", який вже розпочав роботу, представлено чимало. Але вибрати з них такі, що заслуговують на особливу увагу — через власну унікальність чи актуальність — не так вже й просто. Тож незайвим буде своєрідний гід по новинках, в якому пропонується вибрати між "золотом" класики і "сталлю" крутих сюжетів.
Читати більше