10 важливих міркувань про життя від Стівена Фрая

4 жовтня 2018
Ліля Колісник
Стівен Фрай — актор, письменник, теле- і радіоведучий, кінодокументаліст, борець за громадянські права, просвітитель, ерудит, людина-оркестр і національне надбання Великобританії.
Він сидів у в'язниці за шахрайство, зловживав кокаїном, зробив мінімум дві підтверджені спроби самогубства, страждає біполярним афективним розладом.

 

Про злети й падіння душі Фрай знає не з чуток.
1. Головне, у чому я хотів би бути впевненим, — що в нашому світі вище за талант, енергію, зосередження, цілеспрямованость і все інше стоїть доброта. Чим більше в світі доброти і життєрадісності, тим цей світ завжди крвщий. А всі великі слова - чеснота, справедливість, істина - карлики в порівнянні з величчю доброти.

2. Киньте з'ясовувати, що спільного в успішних людей, подивіться краще, що об'єднує всіх людей неуспішних: вони весь час говорять тільки про себе. «Мені потрібно зробити це, мені потрібно те ...» - перші два слова зазвичай «мені потрібно». Тому-то їх ніхто і не любить, і тому вони ніколи не отримають того, що хочуть, через свої вічні «мені треба, я, мене, я, мій» ... Цікався оточуючими, користуйся очима, щоб дивитися на світ навколо, а не на самого себе, і тоді ти влаштуєшся, станеш цікавим, і люди до тебе потягнуться. Вони тягнуться до тепла і чарівності, які випромінюють ті, кому щиро цікаві інші. 

3. Багато разів я прикладав руку до грудей, щоб відчути, як під її астматичним тремтінням б'ється мотор серця, здіймаються легені, циркулює кров. У цих відчуттях мене вражало, наскільки величезна сила, якою я володію. Не чарівна, а справжня сила. Сили просто жити і чинити опір труднощам вже досить, але я відчував, що в мене є ще й сила творити, примножувати, радувати, розважати і видозмінювати.

4. Одного разу я мало не видав книгу в жанрі корисних порад. Вона називалася б «Стівен Фрай — про те, як стати щасливим: успіх гарантовано!». Люди, купивши її, виявляли б, що вона складається з порожніх сторінок, і тільки на першій написано: «Перестаньте себе жаліти — і ви будете щасливі». А решту сторінок призначені для малюнків або записів цікавих ідей, — ось яка це була б книжка, до того ж чиста правда. Так і хочеться вигукнути: «О, як все просто!» Але ні, насправді перестати себе жаліти зовсім не просто, це страшенно важко. Тому що нам завжди себе шкода, врешті-решт, вся Книга Буття про це.

5. Мені іноді допомагає думати про настрій і почуття так, як ми думаємо про погоду. Ось кілька очевидних фактів: погода реальна; її неможливо змінити, просто пожалів, щоб вона змінилася. Якщо темно і йде дощ, значить, темно і йде дощ, і ми це не виправимо. Сутінки і дощ можуть протриматися два тижні поспіль. Але коли-небудь знову стане сонячно. Наблизити цей день не в нашій владі, але сонце з'явиться, він настане.

Точно так само і з настроєм, мені здається. Неправильно думати, ніби наші почуття ілюзорні, ні, вони цілком реальні. Депресія, тривога, апатія так само реальні, як погода, і точно так само нам непідвладні. І ніхто в цьому не винен. Але і вони пройдуть, неодмінно пройдуть. Як ми миримося з погодою, так само доводиться миритися і з тим, яким іноді здається життя. «Сьогодні мерзенний день», — констатуємо ми, і це цілком реалістичний підхід, що допомагає нам обзавестися чимось на зразок уявної парасольки. «Ей-ей, тут дощ, я в цьому не винен і нічого не можу з цим вдіяти, треба перечекати. А завтра цілком може виглянути сонечко, і вже тут я свого не втрачу».

6. Дехто впевнений, ніби їхній самореалізації заважають численні азіати в Англії, існування королівської сім'ї, інтенсивність дорожнього руху у них під вікнами, підступність профспілок, влада байдужих роботодавців, небажання служб охорони здоров'я серйозно поставитися до їхнього стану, комунізм, капіталізм, атеїзм, та що завгодно, насправді, - за винятком тільки їхньої власної бездумної нездатності взяти себе в руки.

7. У мене є теорія — велика частина бід нашого дурного і захоплюючого світу виникає з того, що ми раз у раз перепрошуємо за те, за що просити вибачення нітрохи не слід. А ось за те, за що слід, відмовляємося, вважаємо не обов'язковим. [...] Мені слід просити вибачення за віроломство, зневагу, обман, жорстокість, відсутність доброти, марнославство і ницість, але не за міркування, викликані моїми геніталіями, і вже тим більше не за сердечні пориви. Я можу жаліти про ці пориви, гірко про них журитися, а часам лаяти їх, клясти і посилати до біса, але просити вибачення — ні, за умови, що вони нікому не приносять шкоди. Культура, яка вимагає, щоб люди просили вибачення за те, в чому вони не винні, - ось вам гарне визначення тиранії, як я її розумію.

8. Парадоксально, але ненависть до себе — один з головних симптомів клінічного нарцисизму. Лише розповідаючи самим собі й усьому світові, як ми себе ненавидимо, ми забезпечуємо собі водоспад похвал і виразів захоплення, якого, як ми вважаємо, заслуговуємо.

9. Імовірно, зараз я більш щасливий, ніж раніше, і все ж повинен визнати, що проміняв би всього себе, такого, яким став, на те, щоб бути тобою, вічно нещасним, нервовим, диким, здивованим і зневіреним 16-річним Стівеном. Злим, обійнятим тривогою і безглуздим, але живим. Тому що ти вмієш відчувати, а вміти відчувати - важливіше, ніж те, як себе почуваєш. Омертвіння душі — єдиний непростимий злочин, а якщо щастя на щось і здатне, так це на те, щоб замаскувати омертвіння душі.

10. Якщо вдуматися, у любові немає мети — це і робить її настільки величною. Мета є в сексу, в сенсі розрядки або, іноді, розмноження, але любов, як будь-яке мистецтво, за висловом Оскара Вальда, марна. Саме непотрібні речі роблять життя таким, що заслуговує того, щоб жити, і одночасно наповненою загрозами: вино, любов, мистецтво, краса. Без них життя безпечне, але не варто занепокоєнь.

Джерело: fit4brain.com.

Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше