10 причин відвідати Стокгольм і як туди потрапити

21 січня 2016
Olegh
 

1.Острови

Троль ніс дзеркало. Воно випало і розсипалось на 30 тисяч шматочків. Так виник Стокгольм. Це моя версія :) На 14 найбільших осколках засіялося місто. Усе решта – Архіпелаг. Тобто розсипи островів, переважно безлюдних, поміж якими до міста продираються огрядні пороми і на яких шведи мають дачі.

Для початку важливо запам’ятати 3 назви. Гамла Стан і Ріддархольмен – найменші з островів. Але саме на них туляться найстаріші квартали Стокгольма. А з півдня над ними нависає масивний, скелястий Сьодермальм. Найкращі краєвиди звідти. Особливо, якщо відшукаєте вулицю Monteliusvagen (там розкішний оглядовий майданчик). Дешеві бари, блошині ринки й магазини з розмаїтим артхаусним крамом теж тут, на Сьодермальмі. А ще маленький ідилічний цвинтар біля церкви святої Катерини. Свічки, сніг, тиша, ніч. Відчуття бентежні.
 

2. Вікна

Стокгольм – місто тіней, напівтонів, психоделічної імли та приглушеного світла. 50 відтінків сірого, какао і зрідка шафрану – ось його улюблена гама. Навіть світло тут вмикають лише 6-7 годин на добу, та й те в енергоекономному режимі. Можливо, влітку все по-іншому. Але скільки там того літа.