10 причин відвідати Будапешт і як туди потрапити

28 квітня 2016
Olegh
 

1. Мости

Назву "Будапешт" я писав би принаймні через дефіс, якщо не окремо. Можливо, два різні міста і злилися тепер в одне ціле, але рубець залишився ще той. Рубець – це Дунай. Він лише увиразнює, наскільки відмінними є дві половинки угорської столиці.

Пологий Пешт – це респектабельні проспекти, які зникають ген десь у паннонських степах. Скелясті береги Буди - це початок неврівноважених балканських хребтів. Тут вулички звиваються, як плющ по каменю. Здається, два екс-міста тільки й чекають нагоди, щоб розбігтися кожне у свій бік. Далебі. Небесний механік теж це помітив. І наче гігантським степлером скріпив протилежні береги прольотами мостів.

Будапештські мости я поважаю за системність. Бо воно як буває. Більшість міст мають один топовий міст, з яким носяться і пишаються. Наприклад, Карлів у Празі чи Понте-Векйо у Флоренції. У Будапешті ж усі мости рівноцінно красиві. Й оглядати місто найкраще від моста до моста. Їх назагал більше, але туристові достатньо запам’ятати чотири.

Рухаємося з півдня на північ, тобто від ринку до парламенту. Отже, міст Свободи (Сабадшаг) – потім Ержебет – потім Сечені (він же Ланцюговий) – і нарешті, Маргіт. На мостах варто зустрічати ранок. Якщо сонячно – картинка урочиста, якщо над Дунаєм туман (що не рідкість) – навіть трохи магічна.