10 причин відвідати Берлін і як туди потрапити

5 травня 2017
Olegh
Wizzair почне літати до Берліна зі Львова вже у червні, Ryanair - у вересні. Якщо додати до цього ще безвіз, то німецька столиця стає такою ж доступною, як вікенд у Карпатах. Ґрунтовно зависнути в Берліні можна й на тиждень, але й 3-4 днів достатньо, щоби пройнятися його духом. Перевірено на собі.

1. Мур

45 тисяч бетонних блоків заввишки 3,6 метра майже 30 років ділили Берлін на східний і західний сектори. Мешканці останнього опинилися в найбільшій у світі ізольованій зоні, проте в’язнями радше відчували себе східняки. Інакше вони навряд чи ризикували б життям, вигадуючи хитромудрі способи пройти крізь стіну. Понад 5000 спроб нелегального перетину, понад 100 смертей, коли спроби видалися невдалими. Така мінорна статистика Берлінського муру.

Але зараз його залишки – чи не найяскравіша пляма серед берлінської монохромії. Найдовший цільний фрагмент, нерозхапаний на сувеніри, тепер зветься EastSide Gallery. 100 з лишком муралів у стилі стріт-арту тягнуться строєм від вокзалу Остбангоф до кокетливого червоного мосту Обербаумбрюкке (найгарнішого у місті). По ньому можна переїхатися, якщо добиратися до галереї на метро (лінія U1, зупинка Warschauer str. – кінцева). Бетонні "полотна" починаються через дорогу. Зараз вони відгороджені від цікавої публіки захисною решіткою. Це дозволяє їм краще зберегтися, але заважає фотографувати.