10 причин відвідати Берлін і як туди потрапити

5 травня 2017
Olegh
Wizzair почне літати до Берліна зі Львова вже у червні, Ryanair - у вересні. Якщо додати до цього ще безвіз, то німецька столиця стає такою ж доступною, як вікенд у Карпатах. Ґрунтовно зависнути в Берліні можна й на тиждень, але й 3-4 днів достатньо, щоби пройнятися його духом. Перевірено на собі.

1. Мур

45 тисяч бетонних блоків заввишки 3,6 метра майже 30 років ділили Берлін на східний і західний сектори. Мешканці останнього опинилися в найбільшій у світі ізольованій зоні, проте в’язнями радше відчували себе східняки. Інакше вони навряд чи ризикували б життям, вигадуючи хитромудрі способи пройти крізь стіну. Понад 5000 спроб нелегального перетину, понад 100 смертей, коли спроби видалися невдалими. Така мінорна статистика Берлінського муру.

Але зараз його залишки – чи не найяскравіша пляма серед берлінської монохромії. Найдовший цільний фрагмент, нерозхапаний на сувеніри, тепер зветься EastSide Gallery. 100 з лишком муралів у стилі стріт-арту тягнуться строєм від вокзалу Остбангоф до кокетливого червоного мосту Обербаумбрюкке (найгарнішого у місті). По ньому можна переїхатися, якщо добиратися до галереї на метро (лінія U1, зупинка Warschauer str. – кінцева). Бетонні "полотна" починаються через дорогу. Зараз вони відгороджені від цікавої публіки захисною решіткою. Це дозволяє їм краще зберегтися, але заважає фотографувати.
 

2. Пергамон

Усього, що педантичні німецькі археологи за два попередні століття зуміли накопати по світу, а головне – вивезти, вистачило, щоб облаштувати в Берліні цілий музейний острів. Він розмістив на собі 4 музеї світового класу, але за розмахом і наповненням Пергамон серед них – "намбе ван". Скарбів Трої, щоправда, нема. Але є гори інших безцінних артефактів. Деякі й виглядають, як гора. Наприклад, вівтар з давньогрецького міста Пергам має завдовжки понад 100 метрів. Майже не поступаються йому за габаритами фрагменти вавилонських воріт Іштар та палацу з йорданського міста Мшатта. А поза тим - сотні дрібніших шедеврів шумерського, ассирійського, вавилонського мистецтва. Хоч і ці дрібнотки нерідко досягають розмірів малолітражки. Диву дивуєшся, як акуратно німці вирубали їх зі скельної породи й доправили цілими та неушкодженими у Фатерлянд. 9 євро, які доведеться викласти за відвідини Пергамона, цілком себе окуповують. Будь-який інший берлінський музей на його тлі виглядатиме злегка блякло. Може, хіба за винятком Єврейського.