10 найкращих еротичних романів "довідтінкової" ери

Дякую тобі, Клер Сімпсон! Ти відкрила очі! Одним своїм реченням дівчина на ім’я Клер вселила віру і знання: усі сучасники, які думають, що "50 відтінків" Е. Л. Джеймс – це справді круто, ви помиляєтеся. "Довідтінкова" ера нараховує, щонайменше, десять прекрасних класичних еротичних літературних творів. Серед цієї десятки є й ті, які свого часу потрапили до ТОП-25 найеротичніших романів за версією журналу Playboy (теж, до слова, просунуте в плані еротики видання).

Тут публікую 10 класичних еротичних романів, свого часу популярних не менше, ніж "50 відтінків".

10. Кенді, Террі Сазерн (1958)

"Кенді"  сатирична пародія на вольтерівського "Кандіда", що розповідає про амурні походеньки 18-річної сексапільної дівчини Кенді Крістіан. Книга описує пригоди Кенді, яка вирішує порвати родинні стосунки і побачити світ. Юна добра дівчина потрапляє в поле зору лікарів, секс-аналітиків, родичів, знайомих й усіх інших, хто зустрічається на її шляху…

Варто сказати, коли роман було опубліковано спочатку у Франції, потім – в Америці, а згодом – в Англії, він потрапив під пильне око критиків. Що й допомогло продати його великими накладами ;)

9. Голос, Ніколсон Бейкер (1992)

Бестселер від The New York Times.

Розповідають, що Моніка Левінскі презентувала Білові Клінтону примірник роману "Голос"… Герої роману – молоді люди Джим та Еббі – розмовляють по телефону про секс, секс, секс і… знову про нього.

Автор навчить вас, шановні читачі, новим назвам частин вашого тіла. А також – новим назвам сексуальних поз… І ще багато чому.

Ніколсон Бейкер не змушує фантазувати, заповнивши роман деталями… Та розповідь також не є порнографією! Однак багато хто ненавидить книгу саме за деталі. Якщо Ви – поціновувач еротичної літератури, Ви обов’язково повинні прочитати цю книгу.

8. Жюстіна, або Нещастя чесноти, Маркіз де Сад (1797)

Якщо коротко, про твір, то:

Так, я розпусник, і зізнаюся в цьому. Я пізнав усе, що можна було, в цій царині, та, звичайно, я не зробив усього того, що пізнав, і безсумнівно, не зроблю того ніколи. Я розпусник, але не злочинець і не вбивця… Ти хочеш, щоби всесвіт складався лише з чеснот, і не відчуваєш, що все в один момент загинуло б, якби у світі панували лише чесноти…

Маркіз де Сад

Відвертий роман XVIII століття "Жюстина, або Нещастя чесноти" було опубліковано 1797 року без імені автора, яким був, як згодом з’ясувалося, Маркіз де Сад. Видавець роману в Парижі 1880 року в передмові зазначав, що де Сад сколихнув тодішнє суспільство, прикував до свого роману читачів, змусив говорити про історію й про себе. І ніхто до того часу так майстерно цього не робив, так не писав, так не тримав інтригу, так не описував божевілля уяви розпусників… Тоді ж роман було названо посланням до майбутніх поколінь.

7. Страх літати, Еріка Йонг (1973)

У книзі авторка компонує фемінізм і секс. Свого часу книга стала предметом суперечок критиків і принесла успіх Еріці Йонґ. Письменниця вигадала термін, що означає статевий акт без емоційного зв’язку і зобов’язань. Мовою оригіналу це звучить як ‘zipless f**k’.

Героїня роману Еріки Йонґ подорожує літаком до Австрії та стає коханкою кількох чоловіків. Проте емоційного зв’язку з ними не має. Її пригоди і міркування описані досить провокативно, пікантно та дотепно. Цей роман, свого часу проданий накладом 20 мільйонів примірників по всьому світу, навіть через сорок з лишком років знаходить свого читача.

6. Історія О, Домінік Орі (1954)

О, а ось і "Історія О"! Про БДСМ, шановні. Як пишуть деякі джерела, "Історія О" є навіть сьогодні культовою книгою садомазохістів.

Домінік Орі протягом 40 років не зізнавалася в своєму авторстві (книга вийшла під криптонімом Полін Реаж). Але у відвертому інтерв’ю виданню "Нью-Йоркер" розповіла, що написала цю книгу як своєрідне зізнання в почуттях до письменника й літературного критика Жана Полана. Він до останнього сумнівався, що Орі зможе писати в такому жанрі. А вона, будучи закоханою, проте не вважаючи себе привабливою для чоловіка, як-от Жан, вирішила завоювати його прихильність своєю літературною майстерністю та тематичною винахідливістю ;)

Сексуальні ігри з елементами жорстокості та приниження захоплюють героїню, дівчину О. Її залучає до садомазохізму її хлопець Рене. У замку Руасі, що належить такому собі об’єднанню садомазохістів, Рене віддає О іншим чоловікам, щоб усвідомити свою владу над нею. І щоб вона усвідомила, що належить лише йому…

Усе заплутано, але в той же час зрозуміло: авторка демонструє, що жінки і чоловіки лише за власним бажанням обирають свої ролі в стосунках.

5. Венера в хутрі, Леопольд фон Захер-Мазох (1869)

Найвідоміша повість Захер-Мазоха, де він розповідає про Северина та Ванду і про те, як Северин хотів їй підкорятися та примусив її домінувати :) Цікава тема, якщо на те пішло, до того ж є в українському перекладі.

4. Дельта Венери, Анаїс Нін (1940-ві роки)

Роман містить 15 історій про секс та пристрасть. Дельта Венери – це… Здогадайтеся, де у Венери дельта?

Письменник Генрі Міллер, коханець Анаїс Нін, написав, що цей твір поетичний і порнографічний, чуттєвий як "безсоромна гарна книга".

У 1995 році режисер Залман Кінг зняв однойменний фільм на основі роману Анаїс Нін.

3. Тропік Рака, Генрі Міллер (1934)

"Ce volume ne doit pas etre expose en vitrine",  було написано в анотації за розпорядженням видавця Джека Кагана і наказано продавати книгу "Тропік Рака" в Парижі таємно, з-під полиці.

Це був скандальний автобіографічний роман Генрі Міллера, що відверто зображав секс. У той час у Франції подібні книги були заборонені до продажу французькою мовою і дозволені – англійською :) Декілька примірників книги потрапили до Англії й США, де після численних судових переслідувань у 1960-х таки були допущені до друку. Анотацію до книги написала… Анаїс Нін (дивіться вище).

2. Коханець леді Чаттерлі, Девід Ловренс (1928)

Сучасниками автора роман був сприйнятий гостро, негативно, його заборонили видавати 1928 року у Великобританії й наказали вилучити й знищити всі вже надруковані примірники. А все через описані сцени сексуального змісту. Лише 1960 року після гучного судового процесу роман Лоуренса реабілітували й дозволили публікувати.

Про книгу: 22-річна донька відомого художника Королівської академії Констанція виходить заміж за баронета Кліффорда Чаттерлі. Через півтора року Кліффорд отримує поранення в бою і стає прикутим до ліжка. Подружжя повертається до родового маєтку Чаттерлі. Констанція віддано і самозречено прагне бути поряд з чоловіком завжди. Проте той вважає, що молодій жінці без сексу не прожити, і знайомить її з лісничим Олівером, що служить в маєтку. З часом Констанція розуміє, що відчуває сексуальний потяг до лісничого, і вони стають коханцями. Чим далі – тим вишуканішим стає секс Констанції з Олівером. Він їй подобається. І вона розуміє, що не може без цього чоловіка. Незважаючи ні на що, Констанція вирішує пов’язати долю з Олівером…

1. Фанні Хілл. Мемуари жінки для втіх, Джон Клеланд (1747)

Роман визнали скандальним, непристойним і заборонили. Наприклад, в США – на 200 з лишком років, "виправдавши" у 1960-ті. Небачена для сучасників Клеланда відвертість книги стала причиною суворої заборони. Роман написаний від першої особи, оповідач – осиротіла 15-річна провінційна дівчина Фанні, яка їде до Лондона в пошуках роботи покоївки, проте потрапляє до борделю місіс Боун. Фанні стає в Лондоні жінкою для втіх і, зрештою, знаходить своє кохання. Клер назвала цей роман "першим порнографічним романом з Англії".

Ілюстрація художника Едуарда-Анрі Авріля.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com